רשימת ההרצאות

Beyond The Brain

סדרת הרצאות בנושא המוח האנושי ומה שמעבר לו

מרצה: ד"ר מירב יוגב

המוח שלנו הוא מופלא ומדהים ויחד עם זאת מסתורי. בואו לגלות את נפלאות המוח האנושי והשפעתו על מגוון היבטים בחיינו, בסדרת הרצאות מרתקת המותאמת לקהל הרחב.

המוח כמאזן ומרפא

האם אתם מאמינים שהמוח שלנו יכול לרפא אותנו ממחלות? האם נתקלתם במישהו שהיה חולה והבריא כנגד כל הסיכויים? כולנו כבר יודעים שיש קשר בין הגוף לנפש אך מדוע אדם אחד יפתח מחלה ואחר לא? מדוע אדם אחד יבריא והאחר לא? מדוע בכלל מתפתחות מחלות ומה המשמעות של האברים השונים בגוף?

המוח משוחח עמנו באמצעות הגוף. אך, לא תמיד אנו מבינים מה הוא אומר. מחלה או התנהגות מסוימת הן לעיתים קרובות תגובות של המוח לקונפליקט או סטרס.

בהרצאה מרתקת זו נלמד לרתום את המוח לטובתנו ולהעזר בו להחלמה מהירה וטובה החל מנזלת ועד סרטן...

המוח האנושי - מסע אל המוח ומה שמעבר לו

המוח שלנו משמש כמפקד הראשי וכמערכת הבקרה והאיזון של הגוף. המוח פוקד הן על התפקודים הרצוניים שלנו והן על התפקודים הבלתי רצוניים. מהם תפקידי המוח העיקריים? מה המשותף למוח ולרשתות חברתיות? כמה תאי עצב קיימים במוחנו? כיצד הם מתקשרים זה עם זה? איך הם שולטים על התנהגותנו? כל זאת ועוד בהרצאת מבוא מרתקת החושפת את מסתורי המוח האנושי.

המוח והזיכרון

בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית בהבנת הקשר בין תפקודים מוחיים ותהליכי חשיבה, למידה וזיכרון. מהם האזורים במוח האחראיים על הזיכרון? מה בין למידה לחומרים כימיים במוח? מהו ההבדל בין זיכרון לטווח ארוך לזיכרון לטווח קצר? זאת ועוד טיפים מועילים לשיפור הזיכרון בהרצאה שלא תשכחו.

המוח והשינה

כולנו ישנים, מי יותר ומי פחות ובכל זאת, מה זאת שינה? מה אנחנו רואים ושומעים בזמן שאנו ישנים? איפה אנחנו בזמן שהגוף ישן? מהם החלומות ומשמעותם? מהו הקשר בין זיכרונות היום יום ושינה? מדוע צחק הילד בחלום? מה קורה במעבדת השינה? נדבר על הפרעות שינה, כדורי שינה ופתרונות נוספים. בסיום ההרצאה נשמע טיפים לגבי שיפור איכות השינה. מוזמנים להרצאה שתשאיר אתכם ערניים ומרותקים.

המוח וההתמכרות

אלכוהול, מזון, סיגריות, סמים, קפה, הימורים, מין או עבודה, נראה שרוב אוכלוסיית העולם מכורה למשהו. מה גורם לנו להתמכר? מהי מערכת החיזוק? מה קורה במוחנו בזמן ההתמכרות? מה בין התמכרות לאוכל להתמכרות להרואין? כיצד משפיעים סמים ממכרים על המוח? מהן תופעות גמילה? מוזמנים להרצאה שתגרום לכם "להתמכר".

המוח הנשי והגברי

גברים ממאדים ונשים מנגה, האומנם? מהו ההבדל בין מוח של גבר למוח של אישה? האם אנחנו יותר דומים או יותר שונים? האם יש הבדל בין מוח של הומוסקסואל והטרוסקסואל? האם הנטייה המינית משפיעה על המוח או מבנה המוח משפיע על הנטייה המינית? כיצד משפיעים ההורמונים על מוחנו? איזה חלק במוח מבטא רגשות? איך אנחנו מתקשרים ביננו ללא מילים? מהו שיקוי האהבה של מוחנו? בואו לקבל טיפים שבינו לבינה כגון באיזו אוזן רצוי ללחוש מילות אהבה. מוזמנים להרצאה שתגרום לכם להתחבר.

המוח והסטרס

דחק (סטרס) משפיע על היבטים רבים בחיינו, גורם ליציאה ממצב איזון והינו טריגר להופעת מצבי חולי גופני ונפשי. מהו סטרס? מה גורם לנו להיות בסטרס? מה קורה במוחנו ובגופנו בזמן סטרס? מתי נבחר להילחם או לברוח? אילו חומרים כימים מופרשים? מהו הקשר בין סטרס להשמנה? האם נמצא קשר בין סטרס לסרטן? במהלך ההרצאה נקבל טיפים להרגעת הסטרס ולחיים בריאים ושלווים. מוזמנים להרצאה שתגרום לכם לרוגע ושלווה.

המוח והרגשות

כולנו מתרגשים ומרגישים, אך האם עצרת פעם לחשוב מהם רגשות? האם ניתן בכלל להגדיר אותם?

מה הקשר בין אהבה, שנאה, אושר, פחד, כעס? מה קורה במוח כשאנו מרגישים? מי שולט במי, אנחנו ברגשות או הם בנו? האם לבעלי חיים יש רגשות? וגולת הכותרת, כיצד הרגשה שחווינו בעבר משפיעה כיום על התנהגותנו, למה זה קורה ואיך מתמודדים עם זה. מוזמנים להרגיש ולהתרגש. מוזמנים להרצאה מרגשת במיוחד.

המוח ומערכת החיסון

בואו ללמוד מקרוב על מערכות ההגנה המתקדמות של הגוף המופלא שלנו. מערכת החיסון היא כמו כיפת הברזל משולבת בטילי פטריוט משוכללים. הגוף מפעיל מערכות זיהוי אויב, על מנת לזהות חיידקים, וירוסים ותאי סרטן, ולאחר מכן חותר להשמדתם. מה תפקידו של המוח במערך ההגנה? מהו הקשר בין מערכת העצבים למערכת החיסון? מה קורה שהאבטחה הדוקה מידיי? מה קורה שיש חורים באבטחה? מה קורה כשסוס טרויאני חודר לגוף? האם כדאי לקחת חברת אבטחה פרטית (חיסון)? כל זאת ועוד בהרצאה מעוררת השתאות וחותרת שלום.

המוח והאהבה

הכל בגלל האהבה...כולנו זוכרים את האהבה הראשונה שלנו, את ההתרגשות והפרפרים שאפפה אותנו. כשחושבים על אהבה חושבים על הלב אך מיהו בעצם איבר האהבה האמיתי? האם עצרתם פעם לחשוב מה קורה במוח שלנו שאנו מתאהבים? האם אהבה היא משהו מוחשי? מהי הכימיה של האהבה? אילו אזורים פעילים במוח כשאנו מתאהבים? והכי מעניין, למה אנו מתאהבים באדם ספציפי? כל זאת ועוד בהרצאה מרתקת על המוח, האהבה, וההתאהבות. בטוח שתאהבו.

המוח ופיתוח תרופות, מסעה של התרופה משלב הרעיון ועד המדף

תרופות, עולם מוכר אך האם יצא לך לחשוב איך הגיעה למדף? מתוך עשרת אלפים רעיונות לתרופות, כמה לדעתך מגיעות לשוק? איך מפתחים תרופות? כמה זמן לוקח לפתח אותם? מהי תרופה גנרית והאם היא בטוחה לשימוש? זאת ועוד בהרצאה ממקור ראשון של ד''ר מירב יוגב, חוקרת מוח ומפתחת תרופות אשר תיקח אותך במסע מרתק החל משלב הרעיון ועד להגעתה של התרופה לבית המרקחת, תוך הצגת שלבי פיתוח תרופה לאלצהיימר שמירב, במסגרת הדוקטורט שלה, נטלה חלק מצוות הפיתוח.

על המרצה: ד"ר מירב יוגב (Ph.D) בעלת תואר דוקטור במדעי הרפואה מהפקולטה לרפואה בטכניון, התמחות במדעי המוח ופרמקולוגיה. מרצה מצטיינת באקדמיה במדעי הרפואה, מדעי המוח ויחסי גוף נפש ומפתחת קורס באקדמיה בנושא רפואת גוף ונפש. מוזמנת להרצות בפני ארגונים גדולים כמו קרן ידע, הסתדרות המהנדסים ובית ההנדסאי וכן בכנסים גדולים ברחבי הארץ. הרצאותיה של מירב מועברות בצורה קולחת, מעניינת וברורה המותאמת לקהל הרחב. כמו כן מירב מטפלת פרטנית ברפואה שלמה המשלבת גוף ונפש וגם בתחום זה ניתן להזמין הרצאות. ניתן להזמין הרצאות בהתאמה לקהלי יעד ספציפיים. אין צורך בידע רפואי קודם. ההרצאות מיועדות לארגונים, חברות ומפגשים פרטיים. ניתן להזמין הרצאה אחת או את כל הסדרה.

להזמנות: צפריר – 052-48-44-931, מירב – 050-25-85-723